انتقاد مرکزی اقتصاد اقتصادی بانک مرکزی

انتقاد: مرکزی اقتصاد اقتصادی بانک مرکزی سرمایه گذاری اقتصادی بانک سپرده گذاری

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی هنوز با مقامات ایرانی در ارتباط هستم/ ایرانیان مذاکره‌کنندگان مقاومت هستند ، شرمن

وندی شرمن قائم مقام وزارت امور خارجه آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما و سرپرست تیم مذاکره‌کننده این کشور در مذاکرات هسته‌ای کشور عزیزمان ایران و قدرت‌ه

هنوز با مقامات ایرانی در ارتباط هستم/ ایرانیان مذاکره‌کنندگان مقاومت هستند ، شرمن

شرمن: هنوز با مقامات ایرانی در ارتباط هستم/ ایرانیان مذاکره کنندگان مقاومت هستند

عبارات مهم : ایران

وندی شرمن قائم مقام وزارت امور خارجه آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما و سرپرست تیم مذاکره کننده این کشور در مذاکرات هسته ای کشور عزیزمان ایران و قدرت های جهانی در گفت وگو با رادیو نیویورکر به سوالات راجع به خروج واشنگتن از برجام و تجربیاتش در مذاکرات هسته ای پاسخ داد.

سرپرست تیم مذاکره کننده آمریکا در مذاکرات ضدهسته ای کشور عزیزمان ایران و گروه موسوم به 1+5، تاکید کرد: اگر تمامی پرسشها مربوط به کشور عزیزمان ایران را روی میز مذاکره قرار می دادیم به نفع امنیت ملی مان نبود.

به گزارش ایسنا، وندی شرمن قائم مقام وزارت امور خارجه آمریکا در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما و سرپرست تیم مذاکره کننده این کشور در مذاکرات هسته ای کشور عزیزمان ایران و قدرت های جهانی در گفت وگو با رادیو نیویورکر به سوالات راجع به خروج واشنگتن از برجام و تجربیاتش در مذاکرات هسته ای پاسخ داد.

هنوز با مقامات ایرانی در ارتباط هستم/ ایرانیان مذاکره‌کنندگان مقاومت هستند ، شرمن

شرمن در پاسخ به سوالی راجع به روند مذاکرات هسته ای و نقش او در این فرآیند، گفت: من مذاکراتی نه فقط در خارج بلکه در داخل نیز ترتیب دادم. من با کنگره مذاکره کردم، با اندیشکده های واشنگتن مذاکره کردم، به طور قطع با همکاران بین سازمانی خود مشورت کردم، من با اسرائیل و کشورهای حاشیه خلیج (فارس) مذاکره کردم. من راجع به نفت کشور عزیزمان ایران و تجارت کشور عزیزمان ایران در دنیا مذاکرات داشتم، همچنین گهگاهی نیز با کشور عزیزمان ایران مذاکره کردم.

وی ادامه داد: اگر بخواهید کار را درست انجام دهید این فرآیند پیچیده ای خواهد بود. به طور قطع شما باید جهت کنار رفتن از پای میز مذاکره آمادگی داشته باشید و جان کری (وزیر امور خارجه پیشین آمریکا) که تا آخر، این روند را همراه با مونیز (وزیر انرژی پیشین آمریکا) هدایت کرد کسی که با دانش خود در زمینه فناوری هسته ای به ما پیوست. حتی جان کری نیز چندین بار آماده بود تا همچون من از مذاکرات کناره گیری کند ولی در نهایت به توافق دست یافتیم.

وندی شرمن قائم مقام وزارت امور خارجه آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما و سرپرست تیم مذاکره‌کننده این کشور در مذاکرات هسته‌ای کشور عزیزمان ایران و قدرت‌ه

این مقام پیشین آمریکایی راجع به مخالفت دونالد ترامپ با برجام از همان شروع مسابقه های انتخاباتی اش و اینکه از ابتدا ترساندن به خروج از آن کرده بود، اظهار داشت: ما قطعا می دانستیم که این احتمال (لغو توافق) وجود دارد. همتایان ایرانی مان مرتب از ما می پرسیدند که چگونه باید اطمینان یابند که واشنگتن توافق را لغو نمی کند. ما به آنها پاسخ می دادیم که هیچ راهی جهت آن وجود ندارد، همان طور که من نیز راهی ندارم که بدانم شما نیز توافق را لغو نمی کنید. توافق باید تا حد امکان همان طور که پایدار و ماندگار است خوب هم باشد.

شرمن در پاسخ به این پرسش که آیا آمریکا به وعده های خود عمل کرده است؟ گفت: تا جایی که سیاست هایمان به ما اجازه می دهد در این زمینه خوب عمل می کنیم و این راجع به کشور عزیزمان ایران نیز صدق می کند. این مساله راجع به تمامی کشورها همین طور است.

وی راجع به مخالفت ترامپ و متحدانش با توافق هسته ای و اینکه آن را بدترین توافق ممکن می خوانند، تصریح کرد: رییس جمهور و مخالفان توافق این (انتقادات) را می گویند چون توافق هسته ای مشمول بر عنوان موشک های بالستیک و فعالیت های منطقه ای کشور عزیزمان ایران نمی شود ولی چیزی که همه باید بدانند این است که هنگامی که شما در اثنای مذاکرات هستید، این توافق 110 صفحه دارد که پر از شرح فنی است و اگر ما تمامی این پرسشها را که کشور عزیزمان ایران نیز به طور قطع تمایلی به مشورت راجع به ارزش نداشت روی میز مذاکره می گذاشتیم به این معنی بود که کشور عزیزمان ایران می گفت اوکی، اقداماتی در خصوص برنامه موشکی بالستیک خود انجام می دهیم ولی این بدان معنی است که سانتریفیوژهای بیشتری خواهیم داشت و به غنی سازی در تاسیسات زیرزمینی خود ادامه خواهیم داد.

هنوز با مقامات ایرانی در ارتباط هستم/ ایرانیان مذاکره‌کنندگان مقاومت هستند ، شرمن

شرمن افزود: بنابراین در چنین شرایطی شما علیه خودتان راجع به آن چیزی که بیشترین اهمیت را داشت مذاکره می کنید و آن جلوگیری از دستیابی کشور عزیزمان ایران به سلاح هسته ای بود.

قائم مقام پیشین وزارت خارجه آمریکا با تکیه بر ادعاهای واهی غرب و واشنگتن در گذشته راجع به برنامه هسته ای کشورمان، گفت: ولی ما فقط جهت عدم دستیابی کشور عزیزمان ایران به تسلیحات هسته ای مذاکره کردیم و تحریم های دیگر علیه این کشور مشمول بر تحریم های موشکی بالستیک، تحریم های حقوق بشر، تحریم های قراردادهای تسلیحاتی و … به قوت خود باقی ماند. واضح بگویم ما جهت پیشبرد تلاش هایمان جهت بازگرداندن شهروندان آمریکایی که در کشور عزیزمان ایران بازداشت یا ناپدید شده است اند باید فرمت این مذاکرات را ادامه دهیم ولی اگر بخواهیم تمامی این مباحث را روی میز مذاکره قرار دهیم در جهت منافع ملی مان نخواهد بود.

وندی شرمن قائم مقام وزارت امور خارجه آمریکا در دوران ریاست‌جمهوری باراک اوباما و سرپرست تیم مذاکره‌کننده این کشور در مذاکرات هسته‌ای کشور عزیزمان ایران و قدرت‌ه

وی در پاسخ به سوالی راجع به رویکرد اروپایی ها جهت حفظ برجام، اظهار داشت: کشورهای اروپایی در روزهای اخیر اعلام کرده اند که می خواهند بدون آمریکا نیز توافق را ادامه دهند. از نظر من این کار بسیار سخت خواهد بود با این حال من آنها را به علت تلاش هایشان تحسین می کنم آیا که اعتقاد دارم این توافق در جهت منافع ملی مان است ولی من نمی دانم اینکه اجازه دهیم کشور عزیزمان ایران به غنی سازی اورانیوم باز گردد چگونه ما را امن تر می کند. به نظر می آید که رییس جمهور فکر می کند به نفع امنیت ملی ما است.

شرمن در ادامه گفت: اکنون جان بولتون مشاور امنیت ملی اوست و وزیر پومپئو نیز اگرچه تلاش می کند یک دیپلمات باشد در قبال کشور عزیزمان ایران تنها یک تندرو بوده هست. به نظر می رسد که رییس جمهور ترامپ احتمالا ما را در مسیر مناقشه با کشور عزیزمان ایران سوق می دهد و این نتیجه خوبی جهت آمریکا نیست.

هنوز با مقامات ایرانی در ارتباط هستم/ ایرانیان مذاکره‌کنندگان مقاومت هستند ، شرمن

این دیپلمات پیشین آمریکایی در پاسخ به این پرسش که آیا بعد از ماه ها و ماه ها تعامل با مقامات ایرانی در مذاکرات هسته ای هنوز با آنها ارتباط دارد؟ گفت: بله، همانطور که بسیاری در آمریکا این ارتباط را دارند. هنگامی که شما روابط دیپلماتیک ایجاد می کنید به آسانی آن را کنار نمی گذارید.

وی در ادامه راجع به رویکرد مقامات کشور عزیزمان ایران در قبال توافق هسته ای، گفت: آنها ارزیابی واقع بینانه ای داشتند. ما بعد از تصمیم رییس جمهور شاهد دیپلماسی فراوانی بودیم. وزیر محمدجواد ظریف بعد از اعلام این تصمیم (ترامپ) به چین و مسکو سفر کرد، سپس با رهبران اتحادیه اروپا دیدار کرد، ظریف تلاش بی وقفه ای جهت یافتن یک راه حل انجام داده است.

شرمن در پاسخ به سوالی راجع به تفاوت میان مذاکرات با کره شمالی و مذاکرات هسته ای با ایران، خاطرنشان کرد: کشور عزیزمان ایران یک مذاکره کننده بسیار پیچیده هست. آنها مذاکره کنندگان مقاومت هستند که همان شعار کشورشان هست. ایرانی ها مذاکره کنندگانی بسیار سخت و بسیار صبور هستند و تمام اجزای روی میز مذاکره را می بینند بنابراین فرم مذاکره با آنها بسیار پیچیده و کاملا متفاوت با مذاکرات کره شمالی است.

واژه های کلیدی: ایران | توافق | مذاکره | آمریکا | ایرانی | مذاکرات | واشنگتن | آمریکایی | ایرانیان | لغو توافق | مذاکرات هسته ای

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog